• The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • I Care a Lot

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Hole in the Ground

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Overlord

  • Maniac

    ★★★½

  • Halloween

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Dirty Computer

  • Duck Butter

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Upgrade