Sort by

✧adeline ✧ has logged 17 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
Edit this entry  
29
Dawn

Dawn

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry