Sort by
  • Falling for Christmas

  • Halloween Ends

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Incantation

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Christmas Is Canceled

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Father Christmas Is Back

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • New York Ninja

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Pray Away

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Sparks Brothers

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Censor

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★