Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Buoyancy

Buoyancy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Inseparable Bros

Inseparable Bros

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Apples

Apples

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Bonfire of Destiny

The Bonfire of Destiny

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
365 Days

365 Days

2020
×
★★
Edit this entry  
25
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Best of All Worlds

The Best of All Worlds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Living and the Dead

The Living and the Dead

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Somuncu Baba: Askin Sirri

Somuncu Baba: Askin Sirri

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Mother

My Mother

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
El Juego de las Llaves

El Juego de las Llaves

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Modest Defeat

A Modest Defeat

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
School of Seduction

School of Seduction

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Sheep Hero

Sheep Hero

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Most Beautiful Thing

The Most Beautiful Thing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
To Each His Own

To Each His Own

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Be with You

Be with You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Love

My Love

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Arrhythmia

Arrhythmia

2017
×
★★
Edit this entry  
22
One Love

One Love

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stealing Silver

Stealing Silver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Custody

Custody

2017
×
★★★
Edit this entry