Eliz has logged 21 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★
Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beautiful Country

The Beautiful Country

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry