Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lolita

Lolita

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ettrick

Ettrick

2015
×
Edit this entry  
30
Ettrick

Ettrick

2015
×
Edit this entry  
30
Ettrick

Ettrick

2015
×
Edit this entry  
30
Ettrick

Ettrick

2015
×
Edit this entry  
15
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonka

Wonka

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry