• Barbarian

    Barbarian

    ★★★★★

    Anytime I see bill my knees shake

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★½

    About damn time I watched this, anywayyy my favorite scene was when they were playing football 🥰

  • The Strange Thing About the Johnsons

    The Strange Thing About the Johnsons

    ★★½

    OH WHAT THE HELLL

  • The Nightmare Before Christmas

    The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

    Happy Halloween bitches

  • Pinocchio

    Pinocchio

    ★★★★½

    Nah I loved it but I wanna see Tim burton direct this

  • Call Me by Your Name

    Call Me by Your Name

    ★★★★★

    words cannot describe how this movie makes me feel

  • (500) Days of Summer

    (500) Days of Summer

    ★★★★★

    Idk about summer but if I were her I would’ve fallen in love with Joseph in a heartbeat 😇😇😇😇

  • Lolita

    Lolita

    ★★★½

    This movie actually broke me at some points, idk how people can see this as a love story.
    Minor spoiler:
    The part where she finds out about her mom made me wanna cry :((

  • The Virgin Suicides

    The Virgin Suicides

    ★★★★½

    the way trip fucked them all up makes me so angry

  • Purple Hearts

    Purple Hearts

    ★★

    Cute! But I think I read a wattpad like this a couple years ago 🤔🤔

  • Incantation

    Incantation

    ★★★★

    Stop cus I thought this was good then I read everyone’s reviews on it 😟😟

  • The Black Phone

    The Black Phone

    ★★★★

    Damn I wish I saw this in theaters 🙁🙁🙁