• ariana grande: excuse me, i love you

    ★½

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • To the Stars

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Extinction

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • 1922

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Mary Shelley

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Flower

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • Focus

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Judge

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • John Mayer: Someday I'll Fly

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★★