Sort by

isabelle has logged 20 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Ghost Bride

The Ghost Bride

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry