Sort by

jess has logged 14 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
She Said

She Said

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Monty Python's The Meaning of Life

Monty Python's The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Monty Python Live at the Hollywood Bowl

Monty Python Live at the Hollywood Bowl

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry