Adam has logged 18 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★½
Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Rikyu

Rikyu

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★★
Edit this entry