Sort by

hannah has logged 16 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Raisin in the Sun

A Raisin in the Sun

1961
×
Read the review Edit this entry  
20
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
19
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry