fin has logged 46 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
Street Dancer 3D

Street Dancer 3D

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
Read the review Edit this entry  
05
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
22
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hollywood

Hollywood

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
09
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
Edit this entry  
27
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Humpty Sharma Ki Dulhania

Humpty Sharma Ki Dulhania

2014
×
Edit this entry  
16
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
27
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
I Wish

I Wish

2011
×
Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
Edit this entry  
24
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
Edit this entry  
15
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Social Animals

Social Animals

2018
×
Edit this entry  
02
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greedy

Greedy

1994
×
Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Edit this entry  
19
About Time

About Time

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry