• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Encanto

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Khaite FW21

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Songbird

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★½

  • Puparia

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Nocturne

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ½

  • My People, My Homeland

    ½

  • Culpa

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Tax Collector

  • An American Pickle

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Greenland

    ½

  • Coming Out

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Capone

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★