Nick has logged 25 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mac & Devin Go to High School

Mac & Devin Go to High School

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Capone

Capone

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Edit this entry  
09
Caught Between Worlds

Caught Between Worlds

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Edit this entry