Sort by

Finn has logged 72 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Hey Watch This

Hey Watch This

2010
×
Edit this entry  
21
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cheech & Chong's The Corsican Brothers

Cheech & Chong's The Corsican Brothers

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cheech & Chong's Next Movie

Cheech & Chong's Next Movie

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Planet Earth

Planet Earth

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Shaft

Shaft

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kardashian: The Man Who Saved OJ Simpson

Kardashian: The Man Who Saved OJ Simpson

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry