Finn has logged 359 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Caveman

Caveman

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Country

The Big Country

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TDF Really Works

TDF Really Works

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
C'est La Vie

C'est La Vie

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Basically

Basically

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Munchausen

Munchausen

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Joan of Arc

Joan of Arc

1900
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
More

More

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill Hicks: Sane Man

Bill Hicks: Sane Man

1989
×
Read the review Edit this entry