Sort by

dani✨ has logged 33 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mover

The Mover

2018
×
Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Book Club

Book Club

2018
×
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry