Finny! has logged 341 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Smoke 'Em If You Got 'Em

Smoke 'Em If You Got 'Em

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hard Revenge, Milly

Hard Revenge, Milly

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Tokyo Zombie

Tokyo Zombie

2005
×
Edit this entry  
15
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gemini

Gemini

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taps

Taps

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kazuo Umezu's Horror Theater: Present

Kazuo Umezu's Horror Theater: Present

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kazuo Umezu's Horror Theater: Bug's House

Kazuo Umezu's Horror Theater: Bug's House

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Quigley

Quigley

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry