Finny! has logged 24 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Shaft

Shaft

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hey Moon

Hey Moon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madea's Big Happy Family

Madea's Big Happy Family

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Madea Goes to Jail

Madea Goes to Jail

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Madea's Family Reunion

Madea's Family Reunion

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Mad Black Woman

Diary of a Mad Black Woman

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gonin

Gonin

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry