• Supernova

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Rafiki

    ★★★½

  • Wild Nights with Emily

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Post

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • In Between

    ★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Ghostbusters

  • The Young Offenders

  • Alice Through the Looking Glass

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Sisters

  • Macbeth

  • Carol

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★½

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Into the Woods

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Ouija

  • What We Did on Our Holiday

  • Pride

    ★★★★★

  • The Boxtrolls

  • The Maze Runner

  • Mrs. Brown's Boys D'Movie