• Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • I See You

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Apollo 11

  • After the Wedding

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Dirty John, The Dirty Truth

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★½

  • Second Act

  • Instant Family

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • The Men's Room

    ★★★½

  • Apostle

  • The Perfection

  • In Fabric

    ★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Private War

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • 22 July

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Charlie Says

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • What She Said: The Art of Pauline Kael

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Calibre

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

  • Ibiza

  • Burning

    ★★★★½

  • Fugue

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Woman at War

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Life of the Party

  • Book Club

    ★★★