Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Kubikiri Cycle - Aoiro Savant to Zaregoto Tsukai

Kubikiri Cycle - Aoiro Savant to Zaregoto Tsukai

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gosick

Gosick

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Circle

Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Akudama Drive

Akudama Drive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Steins;Gate 0

Steins;Gate 0

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Angel Beats!

Angel Beats!

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Devil Judge

The Devil Judge

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody Knows

Nobody Knows

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

2021
×
Edit this entry  
21
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witch's Diner

The Witch's Diner

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Sisyphus

Sisyphus

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Goblin

Goblin

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Edit this entry