• Promising Young Woman

    ★★

  • Undine

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • True Stories

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★½

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★★

  • Akudama Drive

    ★★★½

  • Steins;Gate 0

    ★★★½

  • Made In Abyss

    ★★★★

  • Angel Beats!

    ★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Certified Copy

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Nobody Knows

    ★★★★

  • House

    ★★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½