Sort by

aleph has logged 427 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Aamourocean – I Find Love

Aamourocean – I Find Love

2017
×
Edit this entry  
18
Friends

Friends

1986
×
Edit this entry  
14
L'Eau de la Seine

L'Eau de la Seine

1983
×
Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
13

13

2020
×
Edit this entry  
10
Time Stop

Time Stop

2006
×
Edit this entry  
10
Crystal Ship

Crystal Ship

1988
×
Edit this entry  
09
Friendshit

Friendshit

2017
×
Edit this entry  
09
Scene 40

Scene 40

2017
×
Edit this entry  
09
Exotic

Exotic

2014
×
Edit this entry  
08
Fun Facts

Fun Facts

2016
×
Edit this entry  
07
Film Delete

Film Delete

×
Edit this entry  
07
Cha-chan

Cha-chan

×
Edit this entry  
07
take me out

take me out

2016
×
Edit this entry  
07
Death Stranding: The Making of Timefall

Death Stranding: The Making of Timefall

2019
×
Edit this entry  
06
Strawberry Jam

Strawberry Jam

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
ami. exe

ami. exe

2017
×
Edit this entry  
03
Jane Doe 66

Jane Doe 66

1987
×
Edit this entry  
01
Serenade for HINA

Serenade for HINA

2019
×
Edit this entry  
26
The Secret Story

The Secret Story

1996
×
Edit this entry  
24
The Thirsty Flower: Four by Four Equals One

The Thirsty Flower: Four by Four Equals One

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Father and Son

Father and Son

2019
×
Edit this entry  
22
The Garden of Five Fingers

The Garden of Five Fingers

1988
×
Edit this entry  
20
The Paper House

The Paper House

1986
×
Edit this entry  
20
Ryusui-kaen

Ryusui-kaen

1985
×
Edit this entry  
17
Imitation of South

Imitation of South

2002
×
Edit this entry  
16
My Doll Filter

My Doll Filter

2017
×
Edit this entry  
14
Wolf's Calling

Wolf's Calling

2019
×
Edit this entry  
13
Eternally Younger Than Those Idiots

Eternally Younger Than Those Idiots

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Junkopia

Junkopia

1981
×
★★
Edit this entry  
12
Cats' Gathering

Cats' Gathering

2007
×
Edit this entry  
11
Godzilla Appears at Godzilla Fest

Godzilla Appears at Godzilla Fest

2020
×
Edit this entry  
10
Positano

Positano

2008
×
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
Edit this entry  
09
We Couldn't Become Adults

We Couldn't Become Adults

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Riko

Riko

2014
×
Edit this entry  
01
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Parenthesis

Parenthesis

2021
×
Edit this entry  
26
It Comes

It Comes

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Birthday

Birthday

2021
×
Edit this entry  
24
Gestalt

Gestalt

1999
×
Edit this entry  
23
Temperature of Time

Temperature of Time

1991
×
Edit this entry  
23
When the flower blooms

When the flower blooms

1990
×
Edit this entry  
22
Ghost of OT301

Ghost of OT301

2014
×
Edit this entry  
21
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
Edit this entry  
20
Bristlecornpine

Bristlecornpine

1991
×
Edit this entry  
19
Pearl in Hades

Pearl in Hades

1988
×
Edit this entry