• Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Cannibal Hookers

  • Rave

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Green Hell

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Jesus Rolls

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • Are You Afraid of The Dark?

    ★★★½

  • Vania

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jexi

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Blue Android

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Rabid

    ★★★★

  • Suck My Blood

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • King Baby

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Haunting Inside

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • The Evil Down the Street

    ★★

  • All I Can Say

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • The Parts You Lose

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Darlin'

    ★★★½