Sort by

Warren has logged 250 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in Nephernalia

Alice in Nephernalia

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scarecrow

Scarecrow

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Beasts

Wild Beasts

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thirst

The Thirst

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Da' Booty Shop

Da' Booty Shop

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wisher

The Wisher

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf-Man

Elf-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
A Dog for Christmas

A Dog for Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Terminal Justice

Terminal Justice

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oh my Dog!

Oh my Dog!

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Détour

Détour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Story of King Midas

The Story of King Midas

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nursery Rhyme Review

Nursery Rhyme Review

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Run for the Sun

Run for the Sun

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Search and Destroy

Search and Destroy

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
.com for Murder

.com for Murder

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Body Chemistry II: Voice of a Stranger

Body Chemistry II: Voice of a Stranger

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Body Chemistry

Body Chemistry

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stripped

Stripped

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spasmo

Spasmo

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ticks

Ticks

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ted & Venus

Ted & Venus

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Net

The Net

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Alpha Incident

The Alpha Incident

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Jekyll and Ms. Hyde

Dr. Jekyll and Ms. Hyde

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Minute Before Death

One Minute Before Death

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry