Warren has logged 61 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WUSA

WUSA

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sexual Response

Sexual Response

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Camp Blood First Slaughter

Camp Blood First Slaughter

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sideshow

Sideshow

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Education of Charlie Banks

The Education of Charlie Banks

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Border

Border

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Acrimony

Acrimony

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Butterfly Effect 2

The Butterfly Effect 2

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Offspring

Offspring

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Female Brain

The Female Brain

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terri

Terri

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night Eyes II

Night Eyes II

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day of the Locust

The Day of the Locust

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amy Fisher Story

The Amy Fisher Story

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Parts You Lose

The Parts You Lose

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry