Alex has logged 49 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maya

Maya

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kursk

Kursk

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Destroyer

Destroyer

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
22 July

22 July

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Our Time

Our Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Accused

The Accused

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunset

Sunset

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Close Enemies

Close Enemies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry