• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Yuni

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Tersanjung: The Movie

    ★★★½

  • The Box

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Layla Majnun

    ★★

  • Affliction

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Asih 2

    ★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • True Beauty

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Call

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Little Fish

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • 18 Again

    ★★★★

  • Whipped

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Mainstream

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Mariposa

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • I Know When You Are Going to Die

    ½

  • May the Devil Take You Too

    ★★½

  • #FriendButMarried 2

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Milea

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Hunter in the Blue Side of Manchester

  • Mangkujiwo

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Dignitate

    ★★½