firyal has logged 277 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Keramat

Keramat

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★
Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cemara's Family

Cemara's Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
18 Again

18 Again

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry