firyal has logged 44 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Joni's Promise

Joni's Promise

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Catatan Si Boy

Catatan Si Boy

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kafir

Kafir

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Glorious Days

Glorious Days

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Milly & Mamet

Milly & Mamet

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Milly & Mamet

Milly & Mamet

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Makmum

Makmum

2019
×
Edit this entry