Patrick has logged 551 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Kiss II

A Christmas Kiss II

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jagged

Jagged

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kirk Cameron: Connect

Kirk Cameron: Connect

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunday In the Park With George

Sunday In the Park With George

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Made in Heaven

Made in Heaven

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fog

The Fog

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spooky Buddies

Spooky Buddies

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Fatal Pulse

Fatal Pulse

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Vampire and the Ballerina

The Vampire and the Ballerina

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★½
Read the review Edit this entry