Sort by

Logan has logged 48 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jimmy O. Yang: Good Deal

Jimmy O. Yang: Good Deal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry