• To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • The Sleepover

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • Unhinged

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Caliphate

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Countdown

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • Criminal: Germany

  • Criminal: France

  • Criminal: Spain

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • What Happened on September 11

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Full Force

    ★★★

  • Revenge

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Someone Great

    ★★

  • Guava Island

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • The Silence

  • Pet Sematary

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Watership Down

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Magic Numbers: Hannah Fry's Mysterious World of Maths

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Like Father

    ★★½

  • The Meg

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½