RSS feed for Fisherman John

Fisherman John has logged 169 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rebound

The Rebound

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
01
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Edit this entry  
30
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Bratz

Bratz

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Double Down

Double Down

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Edit this entry  
17
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Case 39

Case 39

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bergmans hushållerska

Bergmans hushållerska

2009
×
Edit this entry  
02
Click

Click

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Click

Click

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry