Fisherman John has logged 30 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tristan & Isolde

Tristan & Isolde

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★½
Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry