Fisherman John has logged 231 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bolt

Bolt

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magic Numbers: Hannah Fry's Mysterious World of Maths

Magic Numbers: Hannah Fry's Mysterious World of Maths

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Revolution

Revolution

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
10
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Hotline Miami Story

The Hotline Miami Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Third World

The Third World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nowhere, Nobody

Nowhere, Nobody

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Anxieties - The Mathematics of Chaos

High Anxieties - The Mathematics of Chaos

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slow Torture Puke Chamber

Slow Torture Puke Chamber

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
ReGOREgitated Sacrifice

ReGOREgitated Sacrifice

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Stranger

Stranger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Aquarium

Aquarium

1896
×
Read the review Edit this entry  
06
A Day in the Life of Tyler1

A Day in the Life of Tyler1

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry