Fisherman John has logged 83 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
Edit this entry  
29
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Jönssonligan på Mallorca

Jönssonligan på Mallorca

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Kan du vissla Johanna?

Kan du vissla Johanna?

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Ted

Ted

2012
×
★★
Edit this entry  
17
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Countdown

Countdown

2019
×
½
Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry