RSS feed for Fisherman John

Fisherman John has logged 55 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Edit this entry  
08
Hamlet

Hamlet

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
31
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Edit this entry  
30
It

It

1990
×
★★
Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Edit this entry  
17
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cargo

Cargo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★
Edit this entry  
04
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
29
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Edit this entry  
02
Mute

Mute

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Marshall

Marshall

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★
Edit this entry  
07
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Reservoir Dogs: Sundance Institute 1991 June Film Lab

Reservoir Dogs: Sundance Institute 1991 June Film Lab

1991
×
★★
Edit this entry  
28
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Edit this entry  
28
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★
Edit this entry  
26
Mimic

Mimic

1997
×
★★
Edit this entry  
25
Doggie Heaven

Doggie Heaven

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Edit this entry  
23
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★
Edit this entry  
11
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Edit this entry  
08
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★
Edit this entry