RSS feed for Fisherman John

Fisherman John has logged 127 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cake General

The Cake General

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hick

Hick

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Edit this entry  
20
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stranger

Stranger

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Edit this entry