Fisherman John has written 35 reviews for films rated ★★½ .

  • Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

    Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

    ★★½

    All around fun movie, Will be great to watch with a group of friends!

  • This Beautiful Fantastic

    This Beautiful Fantastic

    ★★½

    Pretty cute film. Would recomend this as something the whole family could watch. Nice flowers btw :)

  • You Don't Mess with the Zohan

    You Don't Mess with the Zohan

    ★★½

    The lesser version of The Dictator. They both end up in Manhattan with a love interest that goes completely against them as induviduals.

  • From All of Us to All of You

    From All of Us to All of You

    ★★½

    Ferdinand is actually the best, cutest and most awesome part about this Otherwise weirdchamp tradition :))

  • Sami Blood

    Sami Blood

    ★★½

    Most uncomfortable part was when she went to that swedish dude, and she actually got to stay at his house. They didnt even know eachother?? And that conversation with his parents the next morning..

  • [REC]⁴ Apocalypse

    [REC]⁴ Apocalypse

    ★★½

    Not that memorable, but im glad they went back to Angela and the original story instead of following up on the third film in the franchise.

  • Tall Enough

    Tall Enough

    ★★½

    Sweet little short by the man who took me by storm in 2016.

  • She's Out of My League

    She's Out of My League

    ★★½

    I like Jay Baruchel. I feel like his akwardness really represents who I am as a person and as someone who has infinite love for Seth Rogen.

  • One Night in Oslo

    One Night in Oslo

    ★★½

    Decent. Nice depiction of how these parties take place. In Scandinavia atleast.

  • Show Me Love

    Show Me Love

    ★★½

    Actually has grown on me. Wouldnt give it this low of a rating if I saw it today. (2019).

  • Wild

    Wild

    ★★½

    Boooring. I have to pee.

  • Twilight

    Twilight

    ★★½

    To remember that I payed 5 dollars to rent this at my local store when it was new makes me really sad.