Fisherman John has written 33 reviews for films rated ★★ .

  • Bolt

    Bolt

    ★★

    Watching this right after the incredible Toy Story 3 might have lowered it a bit. Pretty cute at times, but mostly annoying.

  • Loose Cannons

    Loose Cannons

    ★★

    Saw it in my Italian class.

  • Ferdinand

    Ferdinand

    ★★

    Fairly dissapointed since ferdinand is my favourite christmas cartoon here in Sweden and it is much better than this.

  • Freaky Friday

    Freaky Friday

    ★★

    Atleast they didnt have to change bodies with Chris Brown. (thank god)

  • Bird Box

    Bird Box

    ★★

    Why was MGK in this film???

  • It

    It

    ★★

    really dissapointing since the newer It has been released.

  • Black Mirror: Striking Vipers

    Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

    Hahah såg den hos Hampus Lodin för att Jonte var väldigt övertygande. Den passar inte som en film man ska se i en grupp, eller ensam för den delen.

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

    Såg den för din skull Josef.

  • Big Daddy

    Big Daddy

    ★★

    Really cute film, although not that good. Would recommend it if you’re in the mood for watching cat videos on youtube.

  • Step Brothers

    Step Brothers

    ★★

    Wow this wasnt funny as Ive remembered it to be seeing it at a younger age. This film is full of edgy jokes that arent funny which makes them horrible to watch. Like the Nazi neighbor. Does anyone think that is funny?

  • Saw V

    Saw V

    ★★

    Holy shit, Hoffman went on a fucking hitman agent 47 killing spree in this one.

  • Saw III

    Saw III

    ★★

    Saw II gave me my favourite character, Detective Matthew’s. Saw III features SlowassmuthafuckingJeff who is by far the worst character in the series. He could easily have saved many people in this film if he wouldnt have just stood still and bitch about how bad his life is. Really glad that he died at the end he really sucked.