• Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Mank

    ★★

  • October Rumbles

  • Nomadland

  • MLK/FBI

  • In My Room

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • City Hall

    ★★★★

  • In Sudden Darkness

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Wife of a Spy

  • Visit

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

  • Days

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Possessor

    ★★

  • Time

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Seijo Story: 60 Years of Making Films

    ★★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Mthunzi

    ★★½

  • Midsommar

    ★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Makeshift (for Mekas)

    ★★★

  • Ghost Tropic

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • If There is Light

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • When I Get Home

  • I Was at Home, But...

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Vice

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Haunting of Hill House

  • Dadli

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

  • Slice

    ★½

  • Her Smell

    ★★★