chris has logged 25 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Freaks

Freaks

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parents

Parents

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Edit this entry  
20
The Man Who Could Cheat Death

The Man Who Could Cheat Death

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
10
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shockproof

Shockproof

1949
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Italian Connection

The Italian Connection

1972
×
★★★
Edit this entry  
07
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★
Edit this entry