• High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Shadow

    ★★½

  • Our Time

    ★★★½

  • Monrovia, Indiana

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Boy Erased

    ★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★½

  • Skin

    ½

  • Hotel by the River

    ★★★½

  • Tales from the Hood 2

  • Cam

    ★★★

  • Poor Animals

    ★★★

  • Capernaum

    ½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Gotti

  • Asako I & II

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Dead Souls

    ★★★★

  • La Flor

    ★★★★½

  • A.W. A Portrait of Apichatpong Weerasethakul

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Black Mother

    ★★★½

  • Mute

    ½

  • Unsane

    ★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Grass

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • The 15:17 to Paris

    ★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • The Tale

    ★★★½

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★

  • Searching

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • Hanagatami

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★

  • Coco

    ★★★

  • The Snowman