• Call Me by Your Name

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • On the Silver Globe

    ★★★★

  • Son of Saul

    ★½

  • Cinema Paradiso

    ★★

  • The Rider

    ★★½

  • Sergeant Rutledge

    ★★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • Mogambo

    ★★★½

  • Bone

    ★★★

  • Being Women

    ★★★★

  • La Chinoise

    ★★★★

  • Elle

    ★★½

  • Aliens

    ★★½

  • The Friends of Eddie Coyle

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • Extraordinary Stories

    ★★★★½