Sort by

Becca 💘 has logged 46 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Eileen

Eileen

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elemental

Elemental

2023
×
★★
Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Read the review Edit this entry