Sort by

fives has logged 45 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Smurfs 2

The Smurfs 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry