Sort by

fives has logged 26 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry